Як вивести криптовалюту в реальні гроші: кращі методи виведення на картку на інші носії в Україні

Показати більше
Дата публікації Дата публікації: 3.04.2024
Відредактовано Відредактовано: 3.04.2024
Час читання Час читання: 10 хв
переглядів 0 переглядів

Станом на 2023 рік понад 6 мільйонів українців володіли тою чи іншою формою криптовалют. Хоча популярність крипти показує стале зростання, поки що її майже не приймають як платіжний засіб, тому єдиним шляхом залишається конвертація. У 2024 році існують не менш ніж 6 методів, які допоможуть зрозуміти, як легально вивести криптовалюту в Україні, щоб використовувати її для сплати за послуги.

Криптовалюта в Україні

Що таке криптовалюта?

Криптовалюта – це віртуальні або електронні гроші. Їхня головна відмінність – відсутність фізичного носія, тобто банкнот або монет. Інформація про таку валюту та реєстр проведених операцій знаходяться у блокчейні – особливій захищеній базі даних, що є недоступною для втручання. Транзакції криптовалюти відбуваються безпосередньо між користувачами, без посередників у вигляді банківських систем. Через це фінансові операції відбуваються анонімно та швидко. Також криптовалюти не прив’язані до конкретних країн, тому їх можна використовувати для швидкого переведення коштів за кордон.

Одна з особливостей крипти – це різкі коливання курсу, які роблять її цікавим засобом для трейдерів або інвесторів. Однак також існують стабільні монети, що прив’язані до фіатних валют, зокрема, USDT. Розрахунок електронними коштами наразі підтримує дуже обмежена кількість українських комерційних мереж, тому власникам цифрових монет важливо розібратися, як вивести криптовалюту на карту або інший платіжний інструмент в Україні. 

Способи виведення криптовалюти

Існують 6 законних способів, що допоможуть використовувати або вивести криптовалюту у будь-якій частині України. Використанню криптовалютних карток приділимо увагу окремо, а зараз поговоримо про інші методи, які дають можливість перетворити цифрові гроші на реальні та вивести їх на вже наявні у вас платіжні інструменти.

Переведення в готівку за допомогою обмінників

Один з найпростіших способів, як перевести в готівку криптовалюту в Україні, – це криптовалютні обмінники. Вони працюють таким самим чином, як і звичайні пункти обміну валют, в яких можна купити або продати долар за гривню. За аналогічним механізмом працює цифровий обмінник. Це сайт або додаток, який обмінює цифрову валюту на фіатну за встановленим курсом. За операцію нараховується комісія у розмірі 2-12%, яку зазвичай закладено до обмінного курсу.

Щоб зрозуміти, як вивести крипту на карту через обмінник, запам’ятайте алгоритм, що є однаковим для переважної більшості обмінних сервісів:

  • Оберіть монету для продажу та суму, яку ви бажаєте здати
  • Оберіть валюту для отримання грошей
  • Вкажіть особисті дані на запит обмінника, щоб ідентифікувати ваш гаманець та вас як клієнта
  • Вкажіть номер картки для зарахування коштів
  • Підтвердіть транзакції вказаним способом та очікуйте нарахування коштів

Робота з обмінниками відбувається лише на довірі. Щоб не натрапити на шахраїв, обирайте тільки перевірені сервіси, що мають багато реальних відгуків.

Криптобіржі

Криптовалюта в Україні повністю законна, тому українці мають право вільно купувати, продавати, поповнювати та виводити її через криптобіржі. Наприклад, одна з найвідоміших, Binance, дає можливість не тільки торгувати електронними монетами, але й виводити їх з гаманця у будь-який час. Для цього достатньо знайти розділ виведення коштів та вибрати зручний метод.

Перевага криптобірж перед обмінниками – це безпека. Такі ресурси є захищеними від кібератак, а всі операції проводяться на легальній основі. При користуванні криптобіржею користувач має всі необхідні інструменти з управління криптогаманцем з одного додатку, що спрощує використання крипти та робить його більш зручним.

Електронні гаманці та ЕПС

Ще один спосіб, як вивести крипту на власну карту – це конвертація через електронні гаманці або електронні платіжні засоби (ЕПЗ). Такі портали дають користувачам можливість створювати гібридний рахунок, який складається як з фіатних, так і з цифрових валют. Завдяки цьому користувач може вивести монети з криптогаманця на обліковий запис ЕПЗ, конвертувати її у фіат, а потім виповнити новий переказ, на власну банківську картку або інші реквізити, що підтримуються системою.

Хоча використання електронних платіжних засобів є зручним, доводиться враховувати високу комісію на кожну операцію, а також наявні обмеження щодо розміру транзакцій. Перш ніж створювати електронний гаманець, розумно порівняти функціонал та умови різних платіжних систем, щоб упевнитися у доцільності роботи з конкретним ресурсом. Серед переваг також варто зазначити безпеку таких операцій: під час конвертування та виводу ваші кошти у безпеці.

P2P-обмін

P2P (peer-to-peerабоperson-to-person) – це фінансові операції, що відбуваються безпосередньо між двома користувачами платформи. Продавець бере крипту у якості оплати та видає за це фіатну валюту. У 2024 році такі операції підтримуються криптобіржами, у тому разі WhiteBIT або Binance. Гроші під час P2P переказу резервуються, поки не буде виконана угода, тому шахрайство з боку продавця повністю виключено.

Перевага P2P в тому, що транзакції відбуваються майже миттєво, без затримок, а за проведення не нараховуються великі комісії. Однак важливо пам’ятати, що кожен продавець може встановлювати обмеження щодо розміру обміну. Наприклад, він може встановити мінімальну суму виведення в еквіваленті 100$. Щоб розібратися, як вивести вашу крипту на картку у такий спосіб, порівняйте наявні P2P– пропозиції.

Під час дії воєнного стану Нацбанк впроваджує обмеження щодо можливостей обміну криптовалют на гривню, тому P2P- виведення залишається одним з найдоступніших та найефективніших методів для українців.

P2P – це прямий обмін криптовалюти на фіатну валюту між двома користувачами криптобіржі або іншого майданчику

Telegram-боти для виведення криптовалюти

Де-факто Telegram-боти – це ті ж самі обмінники криптовалют, але їх інтегровано до месенджеру. Роботизований чат пов’язує користувача з представником обміннику та спрощує комунікацію. Подібно до звичайного обміну крипти, існує певний ризик, тому варто співпрацювати лише з перевіреними ботами.

Курс обміну зазвичай має в собі комісію за суму виведених коштів, яка є платою за послуги компанії. Тому перед реєстрацією у Telegram-боті та відправленням особистих даних рекомендується порівняти умови з альтернативними сервісами, щоб обрати найбільш вигідний.

Криптовалютні картки у 2024 році

Для українців є гарна новина: у 2024 році вже не обов’язково гадати, як перевести в готівку криптовалюту. Наразі доступні готові криптовалютні картки, якими можна розраховуватися подібно до звичайних банківських карток. Конвертація відбувається автоматично або вручну, до того ж немає ризиків та переплат. Пропонуємо перелік найпопулярніших карток року.

Trustee Plus

Платіжний засіб, випущений українським криптосервісом. Картка наявна виключно у дебетовому форматі та не має пластикового носія: використання відбувається зі смартфону користувача. Завдяки можливості підключити її до Google Play або Apple Pay картку можна використовувати для безконтактної оплати з вашого смартфону.

Інші характеристики картки:

  • Допустимі види криптовалют: USDT, BTC, ETH
  • Де працює: Україна, Європейська економічна зона (ЄЕЗ) – гарантовано, заявлено про підтримку в усьому світі
  • Комісія за поповнення або обслуговування: немає
  • Вартість випуску: 10 євро
  • Бонусні програми: реферальна, у розробці - кешбек

Оформити Trustee Plus можна на офіційному сайті або у додатку сервісу. Від час реєстрації потрібно підтвердити особу, швидше за все робити це через «Дію».

TrustCard можна сплачувати з телефону, а також знімати готівку та виконувати інші транзакції

Binance Card

Дебетова картка від криптовалютної біржі Binance, що випускається як у віртуальному, так і у фізичному вигляді. Розроблено безпосередньо криптобіржею, тому підтримує велику кількість різних монет. Однак потрібно враховувати такі недоліки:

  • Картку пов’язано з рахунком та акаунтом Binance
  • За операцію утримується комісія, до 0,9%
  • Не підтримується в ЄЕЗ

Безумовно, картка є доволі надійною, тому що вона пов’язана з криптовалютною біржею. Однак через неможливість розрахунку у країнах Європейської економічної зони перспективи її подальшого використання залишаються сумнівними.

Coinbase Card

Ще одна карта, що випускається біржею, в цього разу це Coinbase. Видається у пластиковому вигляді та має дебетовий формат з можливістю оформлення фіатного кредитного ліміту. Працює за таким принципом: монети обмінюються на долари, якими проводиться оплата. Підтримуються усі валюти біржі.

  • Недоліки системи:
  • Доступна для використання тільки на території США
  • Курс конвертації не завжди відповідає біржевому

Оплата криптою можлива тільки після внесення даних обміну до декларації та сплати податків

Перелічені обмеження роблять використання платіжного засобу дуже не зручним та складним.

Crypto.com VisaCard

Картка платіжної системи Visa, випущена крипто валютною біржею Crypto.com. Випускається у дебетовому форматі, доступні віртуальні моделі або випуск пластикового носія. Не пов'язана з балансом біржі, тому поповнення виконується вручну. Користувачам доступні 5 рівнів карток з різними привілегіями.

Інші особливості:

  • Де працює: ЄЕЗ, США, Бразилія, Австралія, Сінгапур
  • Поповнення: з криптогаманця, фіатного гаманця або банківської картки
  • Ліміт платежів: немає
  • Ліміт зняття: залежить від тарифу

Оформлення картки доступно на офіційному сайті криптобіржі.

NexoCard

NexoCard – це картка з можливістю використання кредитного ліміту. Випускається компанією Nexo, яка в якості переваги рекламує відсутність необхідності у сплаті податків (при операціях не відбувається вихід із криптовалюти). При залученні кредитного ліміту гроші надаються в євро, а криптогаманець виступає заставою за кредитом.

Інші особливості:

  • Де працює: ЄЕЗ, Велика Британія
  • Вимоги до випуску: баланс криптогаманця в еквіваленті не менш ніж 50 доларів
  • Комісії: немає
  • Відсотки за кредитом: до 13,9% річних
  • Бонуси: кешбек 2%

Оформлення картки доступно у відповідному розділі офіційного сайту сервісу.

Як вибрати криптокарту в Україні у 2024 році?

Щоб обрати криптокарту, яка буде зручною у використанні та вигідною, важливо детально дослідити умови наявних карткових тарифів, щоб мати розуміння, як вивести криптовалюту на карту та що робити з нею далі. Під час порівняння пропозицій враховуйте наступні параметри:

  • Хто видає картку. Обирайте надійні компанії, які не мали скандалів зі зломом або порушеннями у виконанні зобов’язань.
  • Де працює картка. Недоцільно оформлювати пластик, якщо у вас не буде змоги використовувати його для сплати за товари чи послуги.
  • Як вивести на неї крипту з Бінанса або іншої біржі. Автоматичне виведення зручніше, тому що воно не потребує зайвих зусиль.
  • Чи є комісії та абонентські плати.

Обирайте картку з урахуванням ваших планів щодо використання цифрових монет. Тоді використання криптовалюти в Україні та інших країнах буде для вас не складнішим за оплату звичайними грошима.

Де в Україні можна розрахуватися криптою?

Популярність електронних валют зростає, тому тепер значно рідше потрібно думати, як вивести крипту для сплати за товари чи послуги в Україні. Розрахуватися безпосередньо монетами з вашого криптогаманця можна у таких магазинах або мережах:

Інтернет-магазині. Є різні ресурси з продажу одягу, меблів, спорттоварів, автозапчастин та інших категорій. Шукайте серед методів оплати крипту і обирайте її. Сплачуйте напряму, і можна не шукати, де вивести криптовалюту.

  • WOG – мережа АЗС та супутніх товарів.
  • VARUS – всеукраїнська мережа супермаркетів.
  • «Техноїжак» – магазини та острівці електроніки.
  • «Фокстрот» – велика мережа супермаркетів електроніки та побутової техніки.
  • АНЦ – аптечна мережа.

Перелік продавців, які готові приймати цифрову валюту, постійно розширюється. За умови збереження поточної тенденції вже через кілька років майже не доведеться шукати, як вивести криптовалюту та обміняти її на готівку.

Нюанси виведення криптовалюти в Україні: як краще обмінювати криптовалюту на гривню

Станом на березень 2024 року в Україні немає законодавчого регулювання криптовалютного ринку. Тому, вирішуючи, чи варто вкладатися у крипту та використовувати її у якості платіжного засобу, потрібно враховувати фактори безпеки. Щоб ви мали змогу вивести криптовалюту на карту без ризиків, враховуйте такі нюанси:

  • Декларуйте свій прибуток. Необхідність у декларуванні криптоактивів не регулюється законодавством, проте важливо брати до уваги розмір ваших прибутків від крипти. В Україні діють законодавчі акти, мета яких – виявити та припинити отримання прибутку, який здобуто нечесним шляхом. У разі, якщо ви регулярно виводите великі суми, у регуляторів можуть виникнути підозри, що у деяких випадках призводить до блокування картки. Щоб запобігти цьому, отримайте податкову консультацію, щоб дізнатися, як підтвердити законність своїх значних прибутків від крипти.
  • Зберігайте чеки та квитанції. Треба напрацювати звичку зберігати на електронному або паперовому носії документи з обміну, навіть якщо операцію було проведено вдало. У разі, якщо регулюючі органи матимуть сумнів щодо легальності ваших грошей, ви можете надати детальну інформацію щодо їх походження та уникнути можливих проблем.
  • Користуйтеся лише безпечними способами обміну. Вирішуючи, як вивести крипту з Бінанса на карту, враховуйте можливі ризики. Якщо ви обираєте криптообмінник, обов’язково перевірте його на наявність ліцензії. Якщо відгуки користувачів виглядають підозріло «ідеально», можлива фальсифікація. Якщо ви виводите гроші через криптобіржу, варту упевнитись, що вона надійно захищає ваші особисті дані.

Регулювання криптовалютної діяльності активно обговорюється у законодавчих органах України. Якщо ви плануєте займатися криптою, постійно моніторте зміни у законах, а також пропозиції на фінансовому ринку.

Часті питання

У якій криптовалюті зберігати кошти?

Навіть фінансові консультанти не надають рекомендацій щодо конкретної криптовалюти, тому що її курс може зазнавати значних та різких змін. Єдиний різновид монет, який варто виділити – це коїни, що прив’язані до фіатного курсу (наприклад, USDT прив’язано до курсу долару). Якщо ви не плануєте використовувати крипту для інвестицій і ваша мета – лише фінансові операції, можна розглянути такі варіанти.

Як захистити себе від падіння курсу криптовалюти?

Розумні інвестори диференціюють свій капітал, вкладаючи його у різні активи. Цей принцип можна застосувати і до крипти. Якщо ви закупили кілька монет, раптове падіння курсу лише однієї не буде настільки критичним.

За яким курсом виводяться гроші?

Курс конвертації може збігатися з вартістю криптовалюти у реальному часі, тому що обмінники, продавці P2P або криптобіржі можуть утримувати комісію за свої послуги. Дізнатися про розмір такої комісії можна в умовах роботи обраного сервісу.

Чи безпечні Telegram-боти?

Щоб вивести криптовалюту через бот, потрібно виконати ті самі дії, що й у разі використання обміннику. Сам по собі Telegram є повністю безпечним і виконує ті самі функції, що й сайт обмінної компанії – комунікацію між криптовласником та продавцем. Тому безпека окремого боту залежить лише від наявності у нього ліцензії та від репутації серед клієнтів

Чи можна знімати готівку з криптокарти?

Умови зняття готівки залежать від правил емітенту, що видав картку. У деяких випадках можна отримати гроші безпосередньо у банкоматі, у той час як інші носії не передбачають такої можливості. У 2024 році українці мають ще одну можливість – через касу одного з супермаркетів, якщо магазин підтримує зняття готівки у такий спосіб.

Поділитись:
4.9 / 5
(7 оцінок)
Залишити коментар
Коментарі (0)
Сортувати : Нові

Схожі статті

left
background image
Найпопулярніше
Індексація пенсії 2024: останні новини щодо березневого підвищення виплат та коментарі офіційних осіб

Індексація пенсії у 2024 році запланована в кілька етапів, і один із них припадає на березень. Розповідаємо останні новини про весняний перерахунок, розмір надбавки та механіку її нарахування.

165
Немає коментарів
Читати
background image
ВВП, інфляція та курс валют в Україні в 2024 році

Останнім часом ми часто чуємо, що, незважаючи на війну, внутрішній валовий продукт (ВВП) України зростає. Але не всі наші читачі розуміють, про що йде мова. Поговоримо про це детальніше.

254
Немає коментарів
Читати
background image
Нові правила для МФО України: зміни, запроваджені наприкінці 2023 року, та їх наслідки

21 грудня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує зміни до правил надання фінансових послуг. Зокрема, оновлені норми змінюють діяльність мікрофінансових організацій (МФО) – небанківських установ, що видають короткострокові позики невеликого обсягу.

502
Немає коментарів
Читати
background image
Як погасити борги за комунальні послуги?

В березні 2022 року було введено мораторій на припинення надання ЖКП, нарахування пені та стягнення заборгованості за надані послуги. Тоді це мало сенс. Доходи населення скоротились, безробіття зросло. Частину територій було окуповано, посилилась міграція населення. З часом, ситуацію на фронті вдалося трохи стабілізувати і настав час подумати про ЖКГ. За цей час борги сягнули астрономічних цифр. Тож, уряд мусить якось врегулювати таку ситуацію. Чи спишуть борги за комунальні послуги? Чим вони можуть обернутися під час війни? Які категорії українців можуть їх не платити? Розповідають експерти Crezu.

35
Немає коментарів
Читати
background image
Фінансові дані в Інтернеті: як захистити свої гроші

Багато сфер нашого життя наразі тісно пов’язані з Інтернетом. И фінанси також не є виключенням. Популярність кредитування та покупок в мережі росте завдяки їх доступності та простоті оформлення. Фінансові послуги розвивається та вдосконалюється. Але аферисти теж не пасуть задніх. Телефонне шахрайство, скімінг, фішінг, віддалена заміна сімки — ось тільки неповний перелік нових схем обману.

281
Немає коментарів
Читати
background image
Чи скасують в Україні неробочий день 8 березня?

Суперечки щодо того, чи потрібно 8 березня, тривають давно. Спробуємо з опорою на офіційні джерела розібратися, коли День Жінок в Україні отримає нову дату, чи варто очікувати цього в принципі, і куди буде перенесено звичний вихідний.

81
Немає коментарів
Читати
right