Фінансові дані в Інтернеті: як захистити свої гроші

Показати більше
Дата публікації Дата публікації: 13.05.2024
Відредактовано Відредактовано: 13.05.2024
Час читання Час читання: 8 мин
переглядів 0 переглядів

Цифрову культуру можна та потрібно формувати. Мінімальні знання в цій галузі дадуть можливість уникнути зайвих неприємностей. Прості поради допоможуть визначити, чи є повідомлення або сайт безпечним. Чи е ризикуємо ми, залишаючи там наші дані паспорту та номери банківських карт. Тому варто витратити 5 хвилин, щоб прочитати про захист персональних даних в Україні.

Як захистити фінансові дані?

Що таке фінансові дані?

Готівка повільно, але впевнено відходить в минуле - все більше людей розраховуються банківськими картками. Фінансові платежі вже давно перейшли до мережі: це й швидкі кредити, й електронні гаманці, і покупка товарів, а також оплата через сервіси ApplePay або GooglePay. Гроші рухаються швидко. За лічені хвилини вони можуть опинитися на вашому рахунку, якщо фінансові дані вірні. Або зникнути в невідомому напрямку, якщо щось піде не так.

Фінансовими даними ми називаємо будь-які відомості щодо банківських рахунків і платіжних карт, транзакцій, паролів для входу до особистих кабінетів тощо. Тому захист інформації є головною складовою безпечних фінансових послуг.

В наш час більшість платежів здійснюється за допомогою фінансового номера телефону. Що ж це за номер і чим він відрізняється від звичайного? Перед усім, він прив’язаний до банківських рахунків клієнта.

На цей номер приходять:

 • коди підтвердження операцій, в том числі пароль при оформленні кредитного договору
 • паролі від банківських застосунків
 • інформація про баланс коштів на рахунках

Якщо ваш фінансовий телефон потрапить до шахраїв, вони можуть зняти гроші з вашого рахунку, оформити онлайн кредит на ваше ім'я. Або використовувати вашу особисту інформацію в інших схемах.

Як захистити свої фінансові дані та паролі в Інтернеті

Сучасні технології принесли нові можливості. Але, в той же час, з'явилися нові ризики. Зловмисники добре усвідомлюють, як використовувати персональні дані у власних цілях. Ось чому вони полюють на них. Саме тому важливо знати, як убезпечити особисті грошові кошти. Поради наших фахівців допоможуть вам впоратися з цим завданням.

Використовуйте унікальні та складні паролі

Використовуйте складні комбінації букв, цифр і символів. Але це не обов'язково повинна бути ваша дата народження. Для їх створення можна використовувати як онлайн генератор, так і модуль генерації паролів, який є в кожному пристрої. Оновлюйте паролі не рідше одного разу на півроку. Не встановлюйте стандартні комбінації, такі як «password» або «1111».

Активуйте двофакторну аутентифікацію

Цей метод використовують багато організацій. Це може бути як відправка SMS-кодів, так і використання додатків аутентифікації. Підключіть 2FA скрізь, де тільки можливо

Користуйтеся безпечною мережею

Як захистити особисті дані? Радимо не користуватися відкритими мережами. Для операцій з грошима завжди користуйтеся безпечним підключенням. Краще за все обрати мобільний Інтернет. Не варто входити до своїх облікових записів в Wi-Fi мережах магазинів, тому що неможливо бути впевненим в їхній надійності. Це стосується не тільки входу до особистого кабінету МФО. Це також стосується й соціальних мереж, тому що часто аферисти можуть зламати ваш акаунт з метою виманити гроші у ваших друзів та підписників.

Встановіть антивірусне програмне забезпечення

Антивірус повинен бути встановлений на всіх пристроях. Це допоможе запобігти потраплянню шкідливих програм на ваш комп'ютер або телефон, а також вчасно виявити та знищити їх. Тобто у відповідь на запитання «як захистити дані на комп'ютері» ми радимо регулярно оновлювати таке програмне забезпечення.

Захист від фішингових атак

Не розголошуйте свої персональні дані. Не надсилайте їх у відповідь на електронні листи або дзвінки з так званого «банку». Ні в якому разі не переходьте за посиланнями та не відкривайте файли від невідомих відправників.

Щоб захистити гроші на вашому рахунку, не надсилайте паролі, коди тощо електронною поштою або в повідомленнях. Це допоможе запобігти несанкціонованому доступу до ваших фінансів.

Захищені веб-сайти

Будьте впевнені, що ви заходите на сайти із безпечним з’єднанням: назва сайту повинна починатися з абревіатури HTTPS. Здійснюйте платежі тільки на перевірених ресурсах.

Як захистити свій фінансовий номер телефону

В наш час смартфон так само важливий, як паспорт і ІПН. До нього прив’язана більшість платіжних сервісів. На нього приходять коди підтвердження операцій, інформація про рух коштів на рахунках. В ньому ви користуєтесь послугами онлайн банкінгу. Уявляєте, що може бути, якщо аферисти отримають доступ до вашого телефону?

Пам’ятайте, що фінансовий номер – це один зі способів ідентифікації вас як клієнта банку або МФО. Тримайте його в секреті! А також вживайте інших заходів для його захисту.

Задля фінансової безпеки в Інтернеті варто дотримуватися наших рекомендацій:

 • Нікому не показуйте SMS-коди от мобільних операторів, PUK-код і серійний номер SIM-карти
 • Встановіть складний восьмизначний пароль на сімку и пароль блокування екрана телефону. Якщо є така можливість, активуйте функцію Face ID
 • Відключіть сповіщення на заблокованому екрані, щоб ніхто не міг побачити повідомлення з кодами для підтвердження платежів
 • Перейдіть на контрактне обслуговування (дублікат SIM-карти зробити практично неможливо) або прив’яжіть свій телефонний номер до паспортних даних в мобільному додатку свого оператора
 • Не бажаєте міняти передплачену сімку? Зайдіть із паспортом і ІПН в будь-яке відділення вашого оператора та зареєструйте свій номер – тепер поміняти її віддалено буде неможливо
 • Для захисту грошей користуйтесь тільки офіційним застосунком свого банку
 • Одним з видів шахрайства є привласнення фінансового номеру через можливість дистанційної заміни SIM-карти. Відключіть цю послугу у свого мобільного оператора
 • Заведіть окремий номер для контактів із фінансовою установою
 • Не варто вказувати фінансовий номер телефону в соціальних мережах, месенджерах і використовувати його для авторизації в інших системах
 • Не давайте фінансовий номер як контактний у різних опоросах і не користуйтеся ним для щоденного спілкування.

Що робити в разі порушення безпеки?

У разі витоку вашої інформації важливо діяти дуже швидко. Ось заходи, які необхідно вжити для захисту ваших фінансів та персональних даних:

 1. Негайно поміняйте паролі
 2. Одразу ж зателефонуйте до контактного центру фінансової організації та повідомте про порушення фінансової безпеки
 3. Заблокуйте карту і доступ до мобільних додатків та інтернет-банкінгу, через які обслуговуються рахунки
 4. Повідомте про випадок шахрайства в правоохоронні органи. Це можна зробити онлайн на сайті кіберполіції
 5. Зверніться до оператора мобільного зв’язку з проханням поміняти сімку або заблокуйте номер телефону у разі його крадіжки
 6. Змініть електронну пошту та інші облікові дані
 7. Забезпечте додатковий захист - встановіть антивірусне ПЗ
 8. Заведіть журнал інциденту. Записуйте всі події, пов’язані з порушенням безпеки, включно з датами, часом, відомостями про атаку та інші подробиці
 9. Напишіть заяву в поліцію та надайте всі наявні докази
 10. Захистіться від ідентичності
 11. Знання та профілактика. Будьте пильні щодо нових методів шахрайства - вони постійно змінюються. Розширюйте свої знання про те, як захистити свої фінанси.
 12. На питання «як захистити особисті дані» відповідь проста. Хоча банки та МФО роблять все можливе для безпеки своїх клієнтів, але ваша особиста обачність та відповідальність більше впливають на результат.

Поради щодо фінансової безпеки

Абсолютно безпечних систем не буває. Разом з тим, злодії частіше за все націлюються на більш слабкі компанії. Тому продавця або кредитора краще шукати серед тих, хто вже добре зарекомендував себе на ринку. Такі компанії більше інвестують в репутацію бренду и, що важливіше за все, в надійний захист персональних даних.

Сьогодні всі МФО зобов’язані розміщувати на своїх сайтах відомості про себе, розклад роботи, відомості про державну реєстрацію та перелік послуг, які вони мають право надавати. Тому перевірити свій вибір легко. Щоб не потрапити до пастки сучасних кіберзлодіїв, варто бути впевненим у надійності ресурсу, яким ви користуєтесь. Для цього можна перевірити його за допомогою сервісу “STOP FRAUD” на сайті департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Не довіряйте незнайомим ресурсам в мережі. Платіть тільки на перевірених сайтах. Для оплати на торгівельних платформах користуйтесь тільки офіційними сервісами. Не купуйте товари, які вам пропонують в переписці або месенджерах.

Невідомий сайт пропонує послуги з мікрокредитування? Не варто заходити на нього - це можуть бути чергові хитрощі аферистів. Якщо потрібен кредит, завжди можна звернутися до Crezu. Ми підбираємо тільки надійні МФО, які працюють легально и захищають дані своїх клієнтів так як треба.

Пильнуйте! Якщо ви все ж таки стали жертвою шахраїв, зверніться до поліції. Слід пам’ятати про те, що безпека ваших даних залежить в першу чергу від вас. Майбутнє за цифровими послугами. Вони будуть розвиватися, и треба вчитися особистій безпеці в мережі вже зараз.

Поділитись:
4.9 / 5
(9 оцінок)
Залишити коментар
Коментарі (0)
Сортувати : Нові

Схожі статті

left
background image
Найпопулярніше
Індексація пенсії 2024: останні новини щодо березневого підвищення виплат та коментарі офіційних осіб

Індексація пенсії у 2024 році запланована в кілька етапів, і один із них припадає на березень. Розповідаємо останні новини про весняний перерахунок, розмір надбавки та механіку її нарахування.

165
Немає коментарів
Читати
background image
ВВП, інфляція та курс валют в Україні в 2024 році

Останнім часом ми часто чуємо, що, незважаючи на війну, внутрішній валовий продукт (ВВП) України зростає. Але не всі наші читачі розуміють, про що йде мова. Поговоримо про це детальніше.

254
Немає коментарів
Читати
background image
Нові правила для МФО України: зміни, запроваджені наприкінці 2023 року, та їх наслідки

21 грудня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує зміни до правил надання фінансових послуг. Зокрема, оновлені норми змінюють діяльність мікрофінансових організацій (МФО) – небанківських установ, що видають короткострокові позики невеликого обсягу.

502
Немає коментарів
Читати
background image
Як погасити борги за комунальні послуги?

В березні 2022 року було введено мораторій на припинення надання ЖКП, нарахування пені та стягнення заборгованості за надані послуги. Тоді це мало сенс. Доходи населення скоротились, безробіття зросло. Частину територій було окуповано, посилилась міграція населення. З часом, ситуацію на фронті вдалося трохи стабілізувати і настав час подумати про ЖКГ. За цей час борги сягнули астрономічних цифр. Тож, уряд мусить якось врегулювати таку ситуацію. Чи спишуть борги за комунальні послуги? Чим вони можуть обернутися під час війни? Які категорії українців можуть їх не платити? Розповідають експерти Crezu.

35
Немає коментарів
Читати
background image
Як вивести криптовалюту в реальні гроші: кращі методи виведення на картку на інші носії в Україні

Дізнайтеся, як перетворити криптовалюту на готівку або перевести її на інші платіжні засоби. Виберіть ефективні методи обміну криптовалюти на українські гривні. Ми склали список надійних способів виведення, а також розглянули найкращі криптовалютні карти на 2024 рік.

91
Немає коментарів
Читати
background image
Чи скасують в Україні неробочий день 8 березня?

Суперечки щодо того, чи потрібно 8 березня, тривають давно. Спробуємо з опорою на офіційні джерела розібратися, коли День Жінок в Україні отримає нову дату, чи варто очікувати цього в принципі, і куди буде перенесено звичний вихідний.

81
Немає коментарів
Читати
right